TARKŲ PILIS

„Tarkų pilis“ – tai visiškai netipinis žodynas, nes čia sudėtos… klaidos. Bet tik ypatingos klaidos. Jos vadinamos lotynišku posakiu Lapsus linguae – tai žodžių supainiojimas dėl skubėjimo arba skambėjimo panašumo.

Žodyną galima skaityti dviem būdais: kaip anekdotų rinkinį ir kaip linksmų užduočių knygelę. Pasirinkus antrąjį būdą, galima patikrinti savo pastabumą ir žymint, kiek supainiojimo atvejų pavyko pastebėti, net apskaičiuoti pastabumo koeficientą.

Žodyne pateikiama 100 smagių žodžių supainiojimų. Visi jie yra absoliučiai tikri, pastebėti įvairiausiuose tekstuose – knygose, žurnaluose, internete. Pirmoje žodyno dalyje pateikiami tekstai, kuriuose yra supainiotas žodis. Antroje dalyje yra atsakymai, kas buvo supainiota, ir gramatinis supainiotų žodžių paaiškinimas.

Žodyną puošia labai taiklios, žaismingos ir elegantiškos dailininkės Aušros Marijos Tarabildienės iliustracijos.

„Tarkų pilis“ skiriama visiems, kurie nori pasitikrinti ir patobulinti savo pastabumą, smagiai pažvelgti į tekstą ir kalbą. Tai puiki papildoma mokomoji priemonė mokykloje, taip pat visiems rašantiems ir kuriantiems. Labai estetiškai atrodantis žodynas gražiai tinka ir kaip asmeninė ar verslo dovana.

Žodyną galima įsigyti KKC biure, kreipkitės el. paštu kkc@kkc.lt. Kaina 12,92 Eur.

vipartneriai

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.