Komanda

asta-kupcinskaite-rykliene

dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė

Direktorė

Humanitarinių mokslų daktarė, šešių knygų ir keliasdešimties straipsnių įvairiais lingvistikos ir retorikos klausimais autorė ir sudarytoja, tarptautinių konferencijų, seminarų pranešėja, interneto kalbos tyrimo Lietuvoje pradininkė.

„Jau 15 metų nedirbu darbo: turiu veiklą, kurią labai mėgstu. Kiekvieną užduotį noriu atlikti geriausiai, nepriekaištingai, kad rezultatas pranoktų kliento lūkesčius. Be KKC, mano aistra – lauko tenisas ir kitos aktyviai gyventi ir bendrauti leidžiančios veiklos: kelionės, įvairūs renginiai, stalo žaidimai. Patinka klausytis chorinės muzikos, skambinti pianinu, žaisti šachmatais.“

2002 m. – iki šiol – Kalbos ir komunikacijų centro direktorė (nuo įstaigos įkūrimo).
1993–2002 m. – Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotoja.
1996–1998 m. – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistė.
2000–2002 m. – Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytoja.
2001–2006 m. – Vilniaus universiteto lektorė.
2004 m. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos organizuoto mokslo populiarinimo darbų konkurso I vietos laimėtoja už knygą „Kalbos konsultacijos“.
2006–2009 m. LTV laidos „Žodžių kišenė“ kalbininkė ekspertė.
2008 m. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos organizuoto mokslo populiarinimo darbų konkurso paskatinamosios premijos laimėtoja už straipsnių ciklą „Verslui – apie gerą kalbą“.

Astos Kupčinskaitės-Ryklienės knygos

  • Mokomasis rusų–lietuvių kalbų žodynas. Lietuviškosios dalies redaktorė. Vilnius: Vilniaus universitetas, 2012.
  • SMALLINC dictionary: English-Lithuanian-Latvian. Atsakingoji redaktorė Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Vilnius, „GEG“, 2004.
  • Kalbos konsultacijos. Sudarytoja Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Vilnius, LKI leidykla, 2003.
  • Bendrinės kalbos ribos. Teminis tezių rinkinys. Sudarytoja Asta Kupčinskaitė-Ryklienė (kartu su J. Vileikiene). Vilnius, LKI leidykla, 2002.
  • Elektroninis diskursas: kalbos ypatybės ir stilius. Daktaro disertacijos santrauka. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Vilnius, LKI, 2001.
  • Lietuvių kalbos žinynas. Skyriaus „Bendrieji kalbos dalykai“ autorė Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Kaunas, „Šviesa“, I leid. – 1998, II leid. – 2000, p. 15–66, III leid. – 2003, p. 14–65.
  • Trumpas vengrų-lietuvių ir lietuvių-vengrų kalbų žodynas. Redaktorė Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Vilnius: „Enciklopedija“, 1997.

indre-kkc

Indrė Dzenkauskaitė

Projektų vadovė

Baigiau lietuvių filologijos bakalauro studijas, kiek vėliau semiotikos magistrantūros programą. Tekstais ir kalba domėjausi nuo mažumės, tačiau kūrybiškumas atsiskleidė mokykloje, kai teko pačiai kurti poezijos tekstus, dalyvauti poezijos vakaruose. Kūryba nuolatos domėjausi ir studijų metais. Didžiąją dalį laiko skyriau teatrui, spektaklio teksto suvokimui ir jo interpretacijai. Minčių ir įkvėpimo semiuosi laisvalaikiu būdama gamtoje su šeima, draugais ir geriausiu keturkoju draugu Setu. Laisvalaikiu domiuosi ne tik kūryba, bet ir sveika mityba, futbolu.


jurga-kkc

Jurgita Zaleckaitė-Stankevičienė

Lietuvių kalbos redaktorė

Vilniaus universitete įgijau lietuvių filologijos bakalauro ir taikomosios kalbotyros magistro laipsnius. Turiu didelę įvairaus pobūdžio tekstų redagavimo patirtį. Tekstas įtraukia. Ir kuo daugiau su juo dirbu, tuo darosi įdomiau. Tobulumui ribų nėra – šia mintimi ir stengiuosi vadovautis. Laisvalaikiu mėgaujuosi geromis knygomis, muzika, puikių bičiulių draugija, kelionėmis, išvykomis į gamtą.

 


perlas-kkc

Juodasis Perlas Aldebaranas

KKC dirba nuo 2014 m.
Arba – Perliukas. Tęsia KKC, kaip draugiškiausios šunims, organizacijos, tradiciją. Kurtsharas Perliukas atvyko pas mus 2014 m. rugpjūtį, būdamas tik trijų mėnesių amžiaus. Neįtikėtinai greitai sumanusis Perlas suprato, kad biure ne tik žaidžiame ir juo džiaugiamės, bet dar ir dirbame. Tad išmoko pats pažaisti, stebėti įvykius pro langą ir, žinoma, nepamiršta saldžiai nusnausti. Nuo pirmųjų dienų Perliukas yra nuostabiai supratingas ir be galo vertingas darbuotojas. Jis tiesiog visais ir viskuo džiaugiasi. Nuostabu!