Tikslas ir prasmė 2018

Vienuoliktą kartą įteikti apdovanojimai „Tikslas ir prasmė“

2018-06-15

Šiemet jau vienuoliktą kartą dviem Ukmergės „Šilo“ mokyklos absolventams įteikti apdovanojimai „Tikslas ir prasmė“. „Apdovanojimas buvo įsteigtas 2008 m. kaip paskatinimas mokiniams drąsiai siekti tikslo, matyti savo pastangų, darbų prasmę, – sakė apdovanojimus įsteigusio Kalbos ir komunikacijų centro direktorė, „Šilo“ mokyklos pirmosios laidos abiturientė dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. – Taip kasmet pratęsiame mokyklos Garbės galeriją, pradėtą projektu „Drąsinkime ateitį“. Vienuoliktą kartą įteikti apdovanojimai tapo labai tvirta mokyklos tradicija.“
Diplomai įteikti birželio 15-ąją Ukmergės „Šilo“ mokyklos aštuntokams atsiimant pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies baigimo pažymėjimus. Penkerius metus apdovanojimai buvo skiriami dvyliktokams, o nuo 2013 m., mokyklai tapus pagrindine, jie atitenka aštuntokams.
Laimėtojus tradiciškai renka mokytojai. „Šilo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rita Gelūnienė pristatė šių metų laimėtojas – Gabrielę Nenartavičiūtę ir Ugnę Legytę.
Ugnė Legytė – darbšti, atsakinga, pareiginga, labai gerai besimokanti mokinė. Mergaitė yra gerbiama klasės draugų, mokytojų, nes visada pasiruošusi padėti, patarti, visus darbus atlieka kruopščiai ir atsakingai. Ugnei puikiai sekasi organizuoti bei vesti renginius tiek klasėje, tiek mokykloje ar rajone. Ugnė jau keleri metai yra Mokyklos tarybos narė, klasės seniūno pavaduotoja. Ugnė Legytė dalyvauja įvairiuose konkursuose, olimpiadose. Pasaulio vaikų haiku konkurse tapo laureate, buvo apdovanota Ukmergės rajono savivaldybės gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondo pinigine premija.
Ugnė labai kūrybinga, turi puikių meninių sugebėjimų, labai gražiai piešia, todėl dažnai talkininkauja leidžiant stendus mokykloje, pagelbėja ruošiantis įvairioms šventėms. Trejus metus mokinė atstovauja mokyklai rinkiminiame mokinių savivaldos forume.
Kita apdovanojimo „Tikslas ir prasmė“ laimėtoja Gabrielė Nenartavičiūtė – ne tik klasės, bet ir mokyklos pirmūnė, mokosi vien dešimtukais. Ji gavo Ukmergės rajono savivaldybės Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondo įsteigtą apdovanojimą. Tai ne tik gabi, bet ir labai darbšti bei atsakinga mokinė. Gabrielei puikiai sekasi ir įvairiuose konkursuose bei olimpiadose. Mokinė visada randanti bendrą kalbą ir su klasės draugais, ir su mokytojais, ir su mažaisiais pradinių klasių mokinukais. Pastariesiems vedė popietę „Seku seku pasaką…“, organizavo viktoriną šia tema. Gabrielė – nepamainoma klasės vadovės pagalbininkė, dvejus metus buvo renkama klasės seniūne, yra tikra klasės ir Seniūnų tarybos siela. Ir Ugnė, ir Gabrielė toliau ketina mokytis gimnazijoje.

Nuotraukoje dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė ir 2018 m. apdovanojimo „Tikslas ir prasmė“ laimėtojos.