Tikslas ir prasmė 2017

10 kartą įteikti apdovanojimai „Tikslas ir prasmė“

2017-06-08

Šiemet jau dešimtą kartą dviem Ukmergės „Šilo“ mokyklos absolventams įteikti apdovanojimai „Tikslas ir prasmė“. „Apdovanojimas buvo įsteigtas 2008 m. kaip paskatinimas mokiniams drąsiai siekti tikslo, matyti savo pastangų, darbų prasmę, – sakė apdovanojimus įsteigusio Kalbos ir komunikacijų centro direktorė, „Šilo“ mokyklos pirmosios laidos abiturientė dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. – Taip kasmet pratęsiame mokyklos Garbės galeriją, pradėtą projektu „Drąsinkime ateitį“. Dešimtą kartą įteikti apdovanojimai tapo labai tvirta mokyklos tradicija.“
Diplomai įteikti birželio 7-ąją Ukmergės „Šilo“ mokyklos aštuntokams atsiimant pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies baigimo pažymėjimus. Penkerius metus apdovanojimai buvo skiriami dvyliktokams, o nuo 2013 m., mokyklai tapus pagrindine, jie atitenka aštuntokams.
Laimėtojus tradiciškai renka mokytojai. „Šilo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rita Gelūnienė pasakojo, kad išrinkti laimėtojus šįkart buvo itin sunku, lygiaverčių pretendentų buvo keletas, norėjosi visiems padėkoti ir parodyti, kad mokykla jais labai didžiuojasi. Po balsavimo laimėtojais paskelbti Rokas Burneika ir Osvaldas Keburis. Abu vaikinai Ukmergės „Šilo“ pagrindinėje mokykloje mokosi nuo pirmos klasės, jų žinių, mokėjimų ir įgūdžių metiniai įvertinimai labai geri arba puikūs.
Rokas Burneika nuo penktos klasės dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir rajoniniuose konkursuose ir užima prizines vietas. Dvejus metus dalyvavo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ laidos filmavimuose. Rokas gynė mokyklos vardą rajoniniame teisinių žinių konkurse „Temidė“, rajoniniame užsienio kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį“, rajoniniame gamtos ir tiksliųjų mokslų konkurse „Protų mūšis“. Dalyvaudamas tarptautiniame „Erazmus+“ projekte „Europos žemė – ateities žemė“ tapo projekto logotipo konkurso nugalėtoju. Rokas jau ketverius metus iš eilės gauna rajono Gabių vaikų ir jaunimo fondo apdovanojimus. Mokinys aktyviai dalyvauja įvairiuose klasės, mokyklos renginiuose, noriai dalį jų veda. Ateities karjerą Rokas sieja su mokymusi licėjuje.
Kitas laimėtojas Osvaldas Keburis buvo įvertintas už tai, kad yra labai stropus, deda daug pastangų ir kryptingai siekia užsibrėžto tikslo, paslaugus. Pastaraisiais metais mokyklos bendruomenė pastebėjo akivaizdžią, stiprią įvairiapusę Osvaldo ūgtį, džiaugiasi vaikino rezultatyviu ėjimu pirmyn. Osvaldas nuo šeštos klasės dalyvauja rajoniniuose geografijos konkursuose ir laimi prizines vietas. Šiais mokslo metais dalyvavo net aštuoniose konkursuose: rajoniniame gamtos ir tiksliųjų mokslų „Protų mūšis“, rajoniniame teisinių žinių konkurse „Temidė“, rajoninėje chemijos olimpiadoje, informacinių technologijų konkurse, rajoninėje biologijos olimpiadoje, rajoniniame kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį“. Daugelyje konkursų užėmė prizines vietas. Osvaldas ketina toliau mokytis gimnazijoje.
Nuotraukoje: dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė (viduryje) ir 2017 m. apdovanojimo „Tikslas ir prasmė“ laimėtojai.