Tikslas ir prasmė 2013

Šeštą kartą įteikti apdovanojimai „Tikslas ir prasmė“

2013-06-11

Birželio 11-ąją Ukmergės „Šilo“ mokyklos aštuntokams įteikti pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies baigimo pažymėjimai. Kartu pratęsta mokyklos tradicija kasmet diplomais „Tikslas ir prasmė“ apdovanoti du išskirtinius, itin ryškų pėdsaką mokyklos gyvenime palikusius mokinius. Penkerius metus apdovanojimai buvo skiriami dvyliktokams, o šiemet, mokyklai tapus pagrindine, jie atiteko aštuntokams. „Nors mokyklos statusas pasikeitė, tačiau esminiai dalykai išliko – kiekvienoje laidoje yra mokinių, išsiskiriančių ypatingu tikslo siekiu, prasminga ir aktyvia veikla“, – sakė apdovanojimus įsteigusio Kalbos ir komunikacijos centro direktorė, „Šilo“ mokyklos pirmosios laidos abiturientė dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė.

Kaip ir iki šiol, taip ir šiemet laimėtojus rinko mokyklos mokytojų kolektyvas. Ir vėl, kaip ir anksčiau, apsispręsti nebuvo lengva – nemažai mokinių yra ryškios asmenybės, aktyvūs, sumanūs, siekiantys tikslo. Po svarstymų nutarta apdovanoti puikiais mokslo rezultatais ir aktyvia, prasminga veikla labiausiai išsiskiriančius Augustę Žurauskaitę ir Tautvydą Kabošį. Augustė mokykloje buvo nuolatinė įvairių renginių vedėja, Konstitucijos egzamino laimėtoja, yra baigusi muzikos mokyklą ir toliau muzikuoja. Tautvydas – nepakeičiamas mokyklos renginių iniciatorius ir vedėjas, meno mokyklos mokinys – groja eufonija. Abu laimėtojai tolesnį savo kelią mato gimnazijoje, ateityje ketina studijuoti mediciną.

„Apdovanojimas „Tikslas ir prasmė“ buvo įsteigtas 2008 m. kaip paskatinimas mokiniams drąsiai siekti tikslo, matyti savo pastangų, darbų prasmę, – sakė A. Kupčinskaitė-Ryklienė. – Taip kasmet pratęsiame mokyklos Garbės galeriją, pradėtą projektu „Drąsinkime ateitį“. Jau šeštą kartą įteikti apdovanojimai liudija gražiai puoselėjamą tradiciją, tapusią reveransu šauniausiems mokiniams ir mylimai mokyklai.“

Nuotraukoje: dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė (viduryje) ir 2013 m. apdovanojimo „Tikslas ir prasmė“ laimėtojai.